Infrasauna

 

 

 

 

Obecná charakteristika infrasaun.

Jak již sám název napovídá, jedná se o využití blahodárného, lékařsky prokázaného, infračerveného světla (známého také pod názvem „zářící teplo“) pro tzv. saunování lidského těla.

Určitě všichni znáte ten úžasný pocit, když po dlouhé zimě opět vysvitne sluníčko a všichni se těšíme, jak budeme dopřávat svému unavenému tělu dotyky teplých slunečních paprsků. Jak sluníčko do našeho těla dodá toliko potřebnou energii a vnitřní pohodu. Naše tělo a nervový systém potřebuje světelnou energii pro své správné fungování. Toto teplo a příval energie ale nemusí zmizet s prvním mráčkem. Díky infrasaunám si tento pocit můžete dopřát kdykoliv po něm zatoužíte.

Sauny - lékařská historie a princip infrasaun.

V oblasti medicíny se využívá infračerveného tepelného systému již několik desetiletí.

Díky speciálním keramickým zářičům infrasauny, které si nechal patentovat japonský dr. Ishikawa již v roce 1965, dochází k emisím infračerveného záření, jenž představuje nespočet blahodárných a přínosných účinků nejen pro lidské tělo, ale i mysl.

Z lékařského hlediska jsou mnohem vhodnější než sauny klasické. Jelikož pro „zahřátí“ se v tomto typu saun používá „zářící teplo“ nedochází k přehřívání okolního vzduchu v kabinách. Teplota v infrasauně se pohybuje jen kolem 55°C, kdežto v saunách klasických to může být až 90°C. Proto si infrasaunování mohou dopřávat i osoby, jejichž kardiovaskulární systém není zcela v pořádku.

Paprsky infrasauny pronikají přímo do hloubky svalové tkáně, kterou ohřívají. Do našeho těla se dostává 80-90% tohoto tepla, které aktivuje v našem těle řadu blahodárných procesů. Zbytek tepla je rozptýlen v infrakabině sauny.

Přijímané teplo vyvolává v našem organismu zvýšení tělesné teploty, které na nás působí jako lék. Infrasauna aktivuje v našem těle imunitní systém – zvyšuje se tak naše obranyschopnost vůči nepříznivým okolním vlivům. Zároveň dochází k doplnění energie, zrychluje se krevní oběh a nepociťujeme takovou únavu a zvýšenou potřebu spánku. Díky tomu se pak hned cítíme všichni mnohem lépe.

Jak správně postupovat při saunování v infrasaunách?

Pokud si chcete pobyt v infrasauně opravdu vychutnat a mít jistotu maximálních účinků, doporučujeme dodržovat několik základních pravidel.

  • Minimálně 2 hodiny před pobytem v sauně bychom neměli konzumovat žádné jídlo. Tučná strava se doporučuje vynechat úplně.
  • Před vlastním saunováním je vhodné se osprchovat (ideálně vlažnou vodou) a důkladně osušit. To hravě zvládnete, než se Vám sauna nahřeje.
  • Ideální doba saunování je mezi 25-40 minutami. Pro sauny se nedoporučuje pobyt delší, je však možno po cca 20 minutách kúru opakovat.
  • Délka pobytu je ale velmi individuální a vždy záleží na tom, jak se momentálně cítíte. Proto vždy přihlédněte k aktuálnímu zdravotnímu stavu.
  • Pokud pobýváte v sauně, snažte se dýchat výhradně nosem.
  • Po dobu saunování je nevhodné požívání alkoholických nápojů a kouření.
  • Naopak dodržování pitného režimu po dobu saunování je velmi důležité. Ideální je neslazená voda pokojové teploty. Dostatek tekutin zvyšuje intenzitu pocení.
  • Sprcha v kombinaci s dostatečným množstvím tekutin zvýší efekt pocení přibližně 3x (ve srovnání s klasickou saunou) a Vaše tělo „bez práce“ spálí přibližně 800 kalorií.

Při čem nám můžou účinky infrasaun pomoci?

Infrasauna proti bolesti a ztuhlosti

Vzhledem k působení tepla infrasauny na naše tělo dochází k rozšíření cév a tím i k lepšímu prokrvování našeho organismu. Naše tělo (svaly a vnitřní orgány) jsou lépe zásobovány kyslíkem, podporuje se látková výměna a to vše se pozitivně projevuje na našem zdraví a v případě poranění tkání dochází k jejich rychlejší regeneraci.

Takzvané suché teplo infrasauny je ideálním prostředkem pro léčbu pohybového ústrojí a kloubů. Pokud trpíte na svalové či kloubní zatuhnutí, artrózu nebo jste po úrazu pak právě pro Vás je pobyt v infrasaunách ideálním způsobem, jak zcela přírodní cestou tyto problémy minimalizovat. Ze svalů je díky tepelným paprskům uvolňováno napětí, zvyšuje se jejich pružnost, posiluje se jejich prokrvení a díky všem těmto vlivům pak lépe odolávají běžné i zvýšené denní zátěži.

Pobyt v infrasauně i proto vhodný i před návštěvou fitnesscentra, před zvýšenou fyzickou zátěží neboť dochází k rozehřátí svalů a předcházíte tak případnému zranění.

Infrasauna a kardiovaskulární systém, krevní oběh a posílení imunity

Další oblastí, kde můžete ocenit blahodárných účinků zářícího tepla infrasauny je oblast krevního oběhu. Teplo sauny prohřívá nejen svaly, ale i vnitřní orgány našeho těla, tím dochází ke zvýšení tělesn teploty. Aby se naše tělo ochladilo, zvyšuje se srdeční činnost a krevní oběh. Tím dochází k pozitivnímu tréninku a posílení srdce a zlepšení kardiovaskulárního systému.

Jak se v našem těle zvyšuje teplota, dochází k aktivaci našeho imunitního systému. Jeho nastartováním dochází k zastavení množení a likvidaci škodlivých bakterií.

Sauny a snižování tělesné hmotnosti a odbourávání celulitidy

V dnešní uspěchané době, kdy se na nás stresové situace přímo řítí a dodržování správně životosprávy není vždy možné, určitě oceníte tento přínos infrasaun. Relaxovat a snižovat přitom svoji tělesnou hmotnost a ještě odbourávat celulitidu. No není to sen? Není!

Za jeden pobyt v infrasauně spálíte až 800 kalorií. Díky teplu sauny, které se do těla dostává, dochází k prohřívání krevních cév uložených v tukových tkáních, ty se rozšiřují, lépe prokrvují a spalují více kalorií.

Zapojením lymfatického systému našeho těla dochází k vylučování škodlivých látek z našeho těla (tukové kyseliny, zplodiny, cholesterol, nikotin apod.)  

Vzhledem k tomu, že celulitida jsou vlastně usazené částečky tuku pod pokožkou, výše popsaný princip je jejich nepřítelem. Stejným principem, jako napomáhá saunování hubnutí, napomáhá infrasauna i k uvolňování a rozpouštění celulitidy.

Ifrasauna - neocenitelný pomocník Vaší krásy.

Jak jsme již několikrát zmínili, teplo zvyšuje prokrvování kůže a následně zvyšuje potivost. Pokud se na to podíváme z pohledu krásy a zdraví, pak právě toto se pozitivně projevuje na kvalitě pleti a kůže. Z pleti se odstraní odumřelá kůže, odplaví se nečistoty a dochází tak k hloubkovému pročištění pórů, jenž má za následek zlepšení její elasticity. Tělo snadněji bojuje proti poškození kůže a pleti (jako jsou procesy stárnutí, popáleniny, opary, akné apod.)

Co je infračervené záření a o jaký druh záření se vlastně jedná

Infrasauny (nebo chcete-li infrakabiny) jsou naprosto bezpečná zařízení určená pro domácí využití. Záření vycházející z těchto saun nemá absolutně nic společného s UV zářením, natož pak se zářením jaderným (nukleárním). Infračervené (také nazývané tepelné) záření je elektromagnetické záření o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla, ale menší než je mikrovlnné záření. Infračervené paprsky nemůžeme vidět, ale můžeme je postřehnout jako teplo. De facto jde o podobný princip, jako když Slunce zahřívá Zemi. Toto „zářící teplo“ ohřívá výhradně tělesa, proto tedy nedochází k zahřívání okolního vzduchu.

Vliv infračerveného záření na lidské tělo

Infračervené paprsky jsou vstřebávány přímo tkáněmi a prostupují tak do hloubky cca 3 cm Vašeho těla. Díky tomu dochází k tzv. zahřívacímu efektu, během kterého se teplo dostává rovnou do svalových tkání a orgánů lidského těla. V běžných saunách se skoro všechen vzduch ohřívá na teplotu přibližně okolo 90°C. Ke kontaktu tepla a pokožky pak dochází díky vedení tepla v ovzduší. Na rozdíl od klasických saun se v infrasaunách vzduch ohřívá pouze minimálně. Teplota vzduchu se zde pohybuje pouze kolem 55°C. Díky této skutečnosti jsou proto infrasauny vhodné i pro osoby s kardiovaskulárními problémy. Přes 80 % infračervených paprsků se tak dostane přímo k tělu, čímž se zvýší potivost oproti pobytu v běžné sauně cca 2-3x.

Původně byl infračervený tepelný systém vytvořen k výhradnímu využití v oblasti medicíny. Dnes jsou ovšem infrakabiny hojně používány širokou veřejností. Na našem trhu jsou již poměrně dostupné i infrasauny k domácímu využití.

Cena infrasauny je na 1 vstup/40 min.

 

Celková doba pobytu s osprchováním 60 min., z toho 40 min. infrasauna.


Naprosté soukromí, poslech hudby, sprcha před i po proceduře.       

1 OSOBA    210 Kč   
2 OSOBY    260 Kč   

ŽUPAN    30 Kč  

AKCE
Zaplatíš dva a dostaneš tři.
2 x 210Kč pro dvě osoby
2 x 170 pro jednu osobu
+ 1x zdarma

(420kč za tři vstupy pro dva)
(340kč za tři vstupy pro jednoho)

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 Otevřeno

Po - pá

9:00 - 17:00 hodin

Sobota - vyjímečně viz facebook

Neděle - zavřeno

 

 

 

   Zboží v recepci

 

 Diagnostika a rozbor
 automatickou kresbou

Zásilkovna

PPL Parcel shop

Možnost pronájmu

 

Křemelina

 

 

Dárkový poukaz

 
VideoMasáže na termolehátku -
princip akupresury

 
facebook

 

články...

 

výstavy

 code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011