Infrasauna

Cena infrasauny je na 1 vstup/40 min.

 

Celková doba pobytu s osprchováním 60 min., z toho 40 min. infrasauna.


Naprosté soukromí, poslech hudby, sprcha před i po proceduře.       

1 OSOBA    210 Kč   
2 OSOBY    260 Kč   

ŽUPAN    30 Kč  

AKCE
Zaplatíš dva a dostaneš tři.
2 x 210Kč pro dvě osoby
2 x 170 pro jednu osobu
+ 1x zdarma

(420kč za tři vstupy pro dva)
(340kč za tři vstupy pro jednoho)

 

      

Kliknutím na foto spustíte video

 

Obecná charakteristika infrasaun.

Jak již sám název napovídá, jedná se o využití blahodárného, lékařsky prokázaného, infračerveného světla (známého také pod názvem „zářící teplo“) pro tzv. saunování lidského těla.

Určitě všichni znáte ten úžasný pocit, když po dlouhé zimě opět vysvitne sluníčko a všichni se těšíme, jak budeme dopřávat svému unavenému tělu dotyky teplých slunečních paprsků. Jak sluníčko do našeho těla dodá toliko potřebnou energii a vnitřní pohodu. Naše tělo a nervový systém potřebuje světelnou energii pro své správné fungování. Toto teplo a příval energie ale nemusí zmizet s prvním mráčkem. Díky infrasaunám si tento pocit můžete dopřát kdykoliv po něm zatoužíte.

Sauny - lékařská historie a princip infrasaun.

V oblasti medicíny se využívá infračerveného tepelného systému již několik desetiletí.

Díky speciálním keramickým zářičům infrasauny, které si nechal patentovat japonský dr. Ishikawa již v roce 1965, dochází k emisím infračerveného záření, jenž představuje nespočet blahodárných a přínosných účinků nejen pro lidské tělo, ale i mysl.

Z lékařského hlediska jsou mnohem vhodnější než sauny klasické. Jelikož pro „zahřátí“ se v tomto typu saun používá „zářící teplo“ nedochází k přehřívání okolního vzduchu v kabinách. Teplota v infrasauně se pohybuje jen kolem 55°C, kdežto v saunách klasických to může být až 90°C. Proto si infrasaunování mohou dopřávat i osoby, jejichž kardiovaskulární systém není zcela v pořádku.

Paprsky infrasauny pronikají přímo do hloubky svalové tkáně, kterou ohřívají. Do našeho těla se dostává 80-90% tohoto tepla, které aktivuje v našem těle řadu blahodárných procesů. Zbytek tepla je rozptýlen v infrakabině sauny.

Přijímané teplo vyvolává v našem organismu zvýšení tělesné teploty, které na nás působí jako lék. Infrasauna aktivuje v našem těle imunitní systém – zvyšuje se tak naše obranyschopnost vůči nepříznivým okolním vlivům. Zároveň dochází k doplnění energie, zrychluje se krevní oběh a nepociťujeme takovou únavu a zvýšenou potřebu spánku. Díky tomu se pak hned cítíme všichni mnohem lépe.

Jak správně postupovat při saunování v infrasaunách?

Pokud si chcete pobyt v infrasauně opravdu vychutnat a mít jistotu maximálních účinků, doporučujeme dodržovat několik základních pravidel.

  • Minimálně 2 hodiny před pobytem v sauně bychom neměli konzumovat žádné jídlo. Tučná strava se doporučuje vynechat úplně.
  • Před vlastním saunováním je vhodné se osprchovat (ideálně vlažnou vodou) a důkladně osušit. To hravě zvládnete, než se Vám sauna nahřeje.
  • Ideální doba saunování je mezi 25-40 minutami. Pro sauny se nedoporučuje pobyt delší, je však možno po cca 20 minutách kúru opakovat.
  • Délka pobytu je ale velmi individuální a vždy záleží na tom, jak se momentálně cítíte. Proto vždy přihlédněte k aktuálnímu zdravotnímu stavu.
  • Pokud pobýváte v sauně, snažte se dýchat výhradně nosem.
  • Po dobu saunování je nevhodné požívání alkoholických nápojů a kouření.
  • Naopak dodržování pitného režimu po dobu saunování je velmi důležité. Ideální je neslazená voda pokojové teploty. Dostatek tekutin zvyšuje intenzitu pocení.
  • Sprcha v kombinaci s dostatečným množstvím tekutin zvýší efekt pocení přibližně 3x (ve srovnání s klasickou saunou) a Vaše tělo „bez práce“ spálí přibližně 800 kalorií.

Při čem nám můžou účinky infrasaun pomoci?

Infrasauna proti bolesti a ztuhlosti

Vzhledem k působení tepla infrasauny na naše tělo dochází k rozšíření cév a tím i k lepšímu prokrvování našeho organismu. Naše tělo (svaly a vnitřní orgány) jsou lépe zásobovány kyslíkem, podporuje se látková výměna a to vše se pozitivně projevuje na našem zdraví a v případě poranění tkání dochází k jejich rychlejší regeneraci.

Takzvané suché teplo infrasauny je ideálním prostředkem pro léčbu pohybového ústrojí a kloubů. Pokud trpíte na svalové či kloubní zatuhnutí, artrózu nebo jste po úrazu pak právě pro Vás je pobyt v infrasaunách ideálním způsobem, jak zcela přírodní cestou tyto problémy minimalizovat. Ze svalů je díky tepelným paprskům uvolňováno napětí, zvyšuje se jejich pružnost, posiluje se jejich prokrvení a díky všem těmto vlivům pak lépe odolávají běžné i zvýšené denní zátěži.

Pobyt v infrasauně i proto vhodný i před návštěvou fitnesscentra, před zvýšenou fyzickou zátěží neboť dochází k rozehřátí svalů a předcházíte tak případnému zranění.

Infrasauna a kardiovaskulární systém, krevní oběh a posílení imunity

Další oblastí, kde můžete ocenit blahodárných účinků zářícího tepla infrasauny je oblast krevního oběhu. Teplo sauny prohřívá nejen svaly, ale i vnitřní orgány našeho těla, tím dochází ke zvýšení tělesn teploty. Aby se naše tělo ochladilo, zvyšuje se srdeční činnost a krevní oběh. Tím dochází k pozitivnímu tréninku a posílení srdce a zlepšení kardiovaskulárního systému.

Jak se v našem těle zvyšuje teplota, dochází k aktivaci našeho imunitního systému. Jeho nastartováním dochází k zastavení množení a likvidaci škodlivých bakterií.

Sauny a snižování tělesné hmotnosti a odbourávání celulitidy

V dnešní uspěchané době, kdy se na nás stresové situace přímo řítí a dodržování správně životosprávy není vždy možné, určitě oceníte tento přínos infrasaun. Relaxovat a snižovat přitom svoji tělesnou hmotnost a ještě odbourávat celulitidu. No není to sen? Není!

Za jeden pobyt v infrasauně spálíte až 800 kalorií. Díky teplu sauny, které se do těla dostává, dochází k prohřívání krevních cév uložených v tukových tkáních, ty se rozšiřují, lépe prokrvují a spalují více kalorií.

Zapojením lymfatického systému našeho těla dochází k vylučování škodlivých látek z našeho těla (tukové kyseliny, zplodiny, cholesterol, nikotin apod.)  

Vzhledem k tomu, že celulitida jsou vlastně usazené částečky tuku pod pokožkou, výše popsaný princip je jejich nepřítelem. Stejným principem, jako napomáhá saunování hubnutí, napomáhá infrasauna i k uvolňování a rozpouštění celulitidy.

Ifrasauna - neocenitelný pomocník Vaší krásy.

Jak jsme již několikrát zmínili, teplo zvyšuje prokrvování kůže a následně zvyšuje potivost. Pokud se na to podíváme z pohledu krásy a zdraví, pak právě toto se pozitivně projevuje na kvalitě pleti a kůže. Z pleti se odstraní odumřelá kůže, odplaví se nečistoty a dochází tak k hloubkovému pročištění pórů, jenž má za následek zlepšení její elasticity. Tělo snadněji bojuje proti poškození kůže a pleti (jako jsou procesy stárnutí, popáleniny, opary, akné apod.)

Co je infračervené záření a o jaký druh záření se vlastně jedná

Infrasauny (nebo chcete-li infrakabiny) jsou naprosto bezpečná zařízení určená pro domácí využití. Záření vycházející z těchto saun nemá absolutně nic společného s UV zářením, natož pak se zářením jaderným (nukleárním). Infračervené (také nazývané tepelné) záření je elektromagnetické záření o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla, ale menší než je mikrovlnné záření. Infračervené paprsky nemůžeme vidět, ale můžeme je postřehnout jako teplo. De facto jde o podobný princip, jako když Slunce zahřívá Zemi. Toto „zářící teplo“ ohřívá výhradně tělesa, proto tedy nedochází k zahřívání okolního vzduchu.

Vliv infračerveného záření na lidské tělo

Infračervené paprsky jsou vstřebávány přímo tkáněmi a prostupují tak do hloubky cca 3 cm Vašeho těla. Díky tomu dochází k tzv. zahřívacímu efektu, během kterého se teplo dostává rovnou do svalových tkání a orgánů lidského těla. V běžných saunách se skoro všechen vzduch ohřívá na teplotu přibližně okolo 90°C. Ke kontaktu tepla a pokožky pak dochází díky vedení tepla v ovzduší. Na rozdíl od klasických saun se v infrasaunách vzduch ohřívá pouze minimálně. Teplota vzduchu se zde pohybuje pouze kolem 55°C. Díky této skutečnosti jsou proto infrasauny vhodné i pro osoby s kardiovaskulárními problémy. Přes 80 % infračervených paprsků se tak dostane přímo k tělu, čímž se zvýší potivost oproti pobytu v běžné sauně cca 2-3x.

Původně byl infračervený tepelný systém vytvořen k výhradnímu využití v oblasti medicíny. Dnes jsou ovšem infrakabiny hojně používány širokou veřejností. Na našem trhu jsou již poměrně dostupné i infrasauny k domácímu využití.

 

 

 

Připravujeme…..

 

 


 Diagnostika a rozbor
 automatickou kresbou

U nás nově Zásilkovna

Možnost pronájmu

 

Křemelina

 

 

KLUB CENTRA GNOZE

 

 

 

Dvoumotorový
masážní pás

 

Dárkový poukaz

 

Přijímáme UNIŠEKY

 

Přijímáme SODEXO PASY

 
VideoMasáže na termolehátku -
princip akupresury

 

Infrasauna-Centrum Gnoze

 

 

facebook

 

články...

 

výstavy

 Jaké sbužby Centra zdraví Gnoze využíváte?

chodím na lehátko Ceragem 223x
chodím do sauny 119x
chodím na terapie 93x
chodím na přednášky 115x
využívám zásilkovnu 101x
nakupuji v obchodě 90x
chodím na masáže 97x
chodím na kosmetiku 81x
ještě jsem u Vás nebyl/a 113x
code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011