Blog

Centrum zdraví GNOZE

Než se ponoříte do textu, je vhodné si v krátkosti říct, co vlastně slovo GNOZE znamená. Pochází od řeckého Gnosis vztahuje se na znalosti získané prostřednictvím zkušenosti probuzeného vědomí, oproti znalostem které nám byly řečeny nebo kterým věříme. Pravá Gnóze je univerzální pro celé lidstvo, která osvobozuje vědomí od utrpení. Gnóze, ať už je uvedeno v jakémkoliv kontextu v historii nebo kultuře, je vědomé, zkušenostní poznání, nikoli pouze intelektuální nebo pojmové poznání, víra nebo teorie. Gnostický student hledá získání své vlastní přímé zkušenosti světla (Pravdy) tím, že probudí vědomí a odstraní zatemnění před vnímáním.

Když se dnes v hlubším zamyšlení podíváte na svět okolo sebe, zpozorujete lidi, kteří neustále někam spěchají. Jedni sedají do aut a druzí rychle běží, aby stihli autobus. Zkrátka, abychom co nejdřív stihli spoustu věcí. Přitom je tak krásné zastavit se a zároveň naplňující, když kupříkladu za slunného dne si sedneme venku někde na lavičku a se zavřenýma očima nastavíme slunci svou tvář a pořádně nasajeme vzduch do plic – lidé dokonce zapomněli na to, jak správně dýchat. Věděli jste o tom, že správné dýchání dokáže pozitivně ovlivnit naši psychiku i řadu tělesných funkcí? Dechový proces rozdělujeme na brániční, kdy vzduch vháníme do břicha a hrudní, tedy do oblasti žeber. Vidíte, i taková banalita jako správné dýchání v samém shonu lidstvo zapomíná, a to i přes veškeré výdobytky dnešní moderní doby. Vzácnost samotného života spočívá v tom, že je bohužel krátký.

Proto bychom ho měli využít co nejhodnotněji a nezapomínali na středověké úsloví "memento mori", což se dá vyložit jako mysli na to, že jsi smrtelník. Mnozí si ani neuvědomují, že by měli své plány nastavit v takovém poměru a rozsahu, aby to odpovídalo délce průměrného lidského života. Ne divu, že se dnešní společnost ocitá v kolapsu všech společenských sfér v důsledku přepracování a nedostatku spánku. Nic však není nadobro ztracené, pokud se pokusíme zpomalit a zamyslet se nad tím, zda skutečně příliš nepospícháme. Dojde-li člověk k této sebereflexi, pak už je pouze jenom krůček ke své výhře. Smyslem centra Gnoze není lidi poučovat nebo dokonce předělávat jejich pohled na svět, nýbrž podat pomocnou ruku, aby se sami od tohoto depresivního shonu odpojili a očistili.

Něco málo z historie centra Gnoze. Snahou nebylo vytvořit centrum, které by spojovalo byznys s kulturou, ale uvolnění s užitečným. K pochopení celé věcí je nutné, abyste vnímali dnešní existenci centra Gnoze jako těžce vydřenou historii. Prostory v nichž se dnes nacházíme vyžadovaly nákladnou a pracnou rekonstrukci. To vše pro Vás a pro naší společnou věc - vytvoření místa, kam každý rád zajde na přednášku, cvičení, masáž nebo si jen tak posedět a popovídat si při šálku kávy s lidmi, kteří mají k sobě blíž než si myslí.

Centrum dokonce nabízí možnost zakoupení různého zboží pro potěšení těla i duše z bohatého sortimentu. Přivítáme každého, kdo se rád zapojí k našemu snažení a přispěje tím k vytvoření takového místa a pomůže něco udělat jak pro sebe tak i pro druhé a tím pádem vlastně pro celou naší krásnou planetu. Napište nám své podněty, návrhy i kontakt rádi vás poznáme. Hodně štěstí, zdraví a dlouhá léta, je běžná formulace k narozeninovému přání, ale ona to není bohužel žádná fráze, je to základ pro kvalitní život, jen pro to musíme sami něco udělat. Někdo spoléhá na tuhý kořínek, někdo na doktory a na prášky. My nabízíme něco jiného, alternativního, vyzkoušeného po staletí. Je tu pro vás nové Centrum zdraví Gnoze. Je prokázáno, že duševní vyrovnanost má ten největší vliv na naše zdraví. A to je naším přáním,co nejvíce lidem zprostředkovat informace, formou přednášek a individuálních poradenství, z různých oblastí, tak aby svůj život dokázali žít v pravdě, lásce, pochopení, toleranci a harmonii duše a těla. Esoterika, alternativní medicína, rozvoj osobnosti jsou hlavními tématy našich přednášek.

Pomáháme Vám na Vaší cestě k poznání sebe sama a znovunalezení schopností, které máme. Centrum Gnoze k celkové harmonizaci člověka poskytuje i masáže, infrasaunu , jogu, cvičení styl bílý jeřáb, léčení, diagnostiku, kineziologii, semináře, kurzy , prodej přírodní kosmetiky , čajů a dalších výrobků, které Vás potěší. Pod centrem Gnoze vznikla galerie Gnoze, kde pořádáme výstavy autorů, kteří malují srdcem. Zastavte se v uspěchaném a vystresovaném světě a přijďte se k nám podívat a naučte se vyznat ve své duši.

 

 Otevřeno

Změna

Po - Pá

9:00 - 17:00 hodin

 

So - Ne - zavřeno


 GNOZE

 

   Zboží v recepci

 

 Zásilkovna

        

PPL Parcel shop

   

       
facebook

 

články...

 

výstavy

 code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011