Existují duchové

Také občas přemýšlíte nad tím jestli něco takového existuje? Život je energie. Každý člověk, zvíře, rostlina, hmota, vše je tvořeno energií. Tato energie tu je i po naší smrti. Víra v posmrtný život, duchy, je známa už v době kamenné. To lze dokladovat archeologickými nálezy. Kromě běžných předmětů ze zařízení domácnosti, šperků, potravin, domácích zvířat apod., nezřídka byli se zemřelým významným občanem pohřbíváni i sluhové, manželka a další osoby se vztahem k zemřelému. Jejich současná smrt byla pravděpodobně "dobrovolně povinná" a patřila k tradicím toho kterého národa. Nejkrásnější nálezy uměleckých předmětů pocházejí z hrobů významných panovníků, z doby posledních tisíciletí. Dalším faktorem je mumifikace těl zemřelých, jako by pozůstalí chtěli zachovat jejich tělo pro pozdější použití. Tento způsob nenáleží jen Egypťanům, ale mumie byly nalezeny i v Americe, Číně i jinde. Lišil se zejména způsob mumifikace a tím i stupeň zachování těla.

 

Mnohá náboženství obsahují tvrzení, že člověk se skládá z těla a duše, kdy tělo je smrtelné, a duše se proto od něj odpoutává a pokračuje na onom světě v dalším žití. Jako všechno na světě i toto tvrzení není zcela pravda. Někteří duchové se od svých těl z různých důvodů neodpoutali, takže se potulují po místech jim z minulého života dobře známých. Nejstarší ze všech náboženských představ je v zásadě prostá: kdesi nahoře či dole, v nebi či pekle, existuje podsvětí či nadsvětí, neviditelný svět neviditelných obyvatel, v principu nápadně se podobající našemu viditelnému.

 

Zvláštní zóny a poltergeist


Mnoho míst, které se v paměti lidí zachovaly jako osudné, jako místa, kde se stalo neštěstí, je opředeno strašidelnými pověstmi. Také staré domy, zříceniny, ale i rozcestí bývají spojeny se zvláštními jevy. A setkáváme se s nimi i v panelových bytech.
Tyto jevy lze dělit do několika skupin. Nejčastěji se vyskytuje spontánní psychokineze (německý termín poltergeist je nejvýstižnější, v překladu: klepající duch). Tento jev obsahuje podivuhodnou rozmanitost jevů a událostí. Nejčastějšími jevy jsou pohyby a destrukce předmětů v domácnosti, házení bláta a kamení, vydávání různých zvuků včetně teleportace - záhadného mizení a objevování se předmětů v uzavřených místnostech, zásuvkách a skříních. Jde o schopnost organismu využít vlastní (zatím nepoznané) energetické zdroje organismu nebo vnějšího prostředí na vykonání práce na dálku. Psychokineze má většinou spontánní charakter, vázaný na dlouhotrvající stresové stavy, obvykle v dětském nebo pubertálním věku.

 

Žádná diskuse o geopatogenních energiích by nebyla úplná bez úvahy o paranormálních jevech. Stručně řečeno, paranormální jevy nejsou geopatogenní, ale jejich účinky mohou být podobné. Hodně se mluví o tom, co přesně paranormální jevy jsou a jestli takové věci vůbec existují mimo představivost několika poněkud hysterických nebo vnímavých lidí. Jestliže, jak se zdá pravděpodobné, mohou silné myšlenkové proudy nějakým způsobem přilnout k určité budově, mohlo by to být vysvětlením pro duchy a strašidla. Traumatické události jsou schopny vyvolat v člověku tak silné pocity, že energetické vibrace těchto myšlenek a pocitů se nějakým způsobem vtisknou do budovy a zůstanou tam dlouho po smrti zmíněného jedince. Za určitých podmínek se tyto myšlenkové formy mohou znovu ukázat, takže se přitom zjeví „duchové“. Znovu se dá říct, že je to směšná představa, ale stejně jako u analogie s přímkovými zářiči a faxem máme dnes podobný moderní ekvivalent v podobě videa.

 

Předpokládá se také, že duchové se zjevují tam, kde nějaká osoba zemřela náhlou smrtí, takže její éterické tělo zůstalo v určitém smyslu „ponecháno na místě“. Protože paranormální jevy na sebe mohou vzít různé formy, je pravděpodobné, že neexistuje jednoduché vysvětlení pro přesný mechanismus jejich aktivity. Ať už je původ paranormálních jevů jakýkoliv, je jasné, že někteří lidé na ně reagují nepříznivě. K rozehnání těchto energií se používaly a dosud používají různé techniky a je zajímavé si uvědomit, že většina z nich (jako například exorcismus) také obsahují různé myšlenkové formy.

 

Máte ohledně tohoto téma nějaké otázky? Chcete se dozvědět více? Dne 3.6.2013 od 18:00hod proběhne v prostorách Centra zdraví Gnoze přednáška „Existují duchové?“ s léčitelem, energetikem a bio-auditorem Petrem Davídkem. Vstupné činí 100,-Kč. Objednat se můžete přímo v Centru zdraví Gnoze, v Lounech, ulici Říční 756, telefonicky na čísle 415 655 813 nebo na www.gnoze.eu.

 Otevřeno

Po - pá

11:00 - 17:00 hodin

Sobota - vyjímečně viz facebook

Neděle - zavřeno

 Pornájem XXL Louny

 

 GNOZE

 

   Zboží v recepci

 

 

Zásilkovna

 

PPL Parcel shop

Možnost pronájmu

 

Křemelina

 

 

Dárkový poukaz

 
VideoMasáže na termolehátku -
princip akupresury

 
facebook

 

články...

 

výstavy

 Víte co vše v recepci centra zakoupíte?

Dárkové zboží, balíčky.. 586x
Green potraviny 225x
Sirupy, čaje, kávu 248x
Tuhé šampóny a ručně výráběná mýdla 207x
Dárkové čokolády, sušenky 218x
Vína ze sklepů Chomutov VINECO 240x
Domácí produkty, med, okurky,... 236x
Parfémy YODEYMA 281x
Sledujte nás na Facebooku 229x
code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011