Jóga v dnešním životě

Systém JÓGA, je vědecký systém, který jeho autor Mahámandaléšvar Paramhans Šrí Svámí Mahéšvarananda (dále Svámidží), skládal dohromady v úplnou mozaiku více jak 30 let.

V dnešní době je poměrně snadné se seznámit prostřednictvím literatury nebo různých učitelů s učením Jógy a různými návody. Praktické a bezpečné provádění Jógy v životě člověka moderní doby již tak snadné není. Náš způsob života, mentalita, hodnoty života jsou velmi odlišné od prostředí kolébky Jógy – Indie.

Značné tělesné a psychické napětí a stres, uspěchanost a neklid, snaha rychle dosáhnout výsledku i tělesná a nervosvalová nevyváženost mohou být vážnou překážkou při aplikování různých Jógových technik pro lidi, kteří nejsou připraveni k jógové praxi. Proto bylo třeba vytvořit takový systém jógové praxe, který by respektoval možnosti a schopnosti člověka, zahrnoval přípravnou fázi jógové praxe, ale současně metodicky vedl k nejvyšším cílům jógy.

 

Indický učitel jógy Svámidží přinesl do Evropy hluboké poselství od svého svrchovaného mistra Bhagván Šrí Mahaprabudžího. Při svém působení v Evropě si uvědomil, že tradiční učení jógy je vynikajícím prostředkem pro zkvalitnění a naplnění našeho života, ale že je také nutno respektovat mentalitu a odlišnosti člověka západní kultury, jeho potřeby a schopnosti.

Proto po léta tvořil a ověřoval metodický postup tělesných, dechových a meditačních cvičení, který je bezpečný, vhodný pro každého a přitom může vést k velmi pokročilým stupňům jógy. Tak vznikl Systém Jóga v dnešním životě, určený pro všechny bez rozdílu věku, zdravotního stavu a schopností. Systém, který vede bezpečně k nejvyššímu cíli – seberealizaci.

 

Jóga v dnešním životě je systém tělesných, dechových koncentračních a meditačních cvičení. Zahrnuje očistné techniky a filozofii jógy. Cvičení je metodicky rozděleno do osmi dílů, které jsou seřazeny postupně od přípravných jednoduchých cviků až po náročné Ásány (pozice, cviky). Kromě této všeobecné části zahrnuje speciální programy např. proti bolestem kloubů, zad, jógu pro děti, pro staré lidi, proti diabetes a další. Je to systém otevřený, který se neustále rozvíjí.

 

Jóga v dnešním životě vede k navození rovnováhy a jednoty těla, mysli a vědomí. Pomáhá obnovit a upevnit fyzické, duševní, sociální a duchovní zdraví. Začíná jednoduchými tělesnými cvičeními, která přecházejí k náročnějším pozicím. Tímto aspirant jógy postupně získává kontrolu nad svým tělem a myslí a dále rozvíjí sebeuvědomění a sebepoznání. Jóga v dnešním životě učí, jak přistupovat k životním situacím.

 

Přednost a účinnost systému spočívá v komplexním působení. Působí zejména jako harmonizující prvek v několika oblastech:

Tělesné zdraví - do této oblasti zahrnujeme nervosvalovou vyváženost, správnou funkci orgánů a žláz, probuzení vitality, rovnováhu funkce, sympatiku a parasympatiku.

Duševní zdraví - jedná se o získání kontroly nad myslí, správnou funkcí mysli a smyslových orgánů, schopnost koncentrace,  zklidnění, vnitřní sebedůvěru a vyrovnanost.

Společenské zdraví - vnitřní rovnováha je úzce propojena s vnější rovnováhou. V praxi to znamená přenesení Jogy do běžného života – harmonický vztah k rodině, práci, společnosti, ke vztahu k přírodě, vesmíru.

Duchovní zdraví - duchovním zdravím rozumíme nalezení a postupné uskutečňování hlavního cíle života – sebepoznání. Duchovní rozvoj je možný pod osobním vedením seberealizovaného mistra.

 

Slovo Jóga pochází ze Sanskrtu (druh jazyka) a znamená spojit – sjednotit. Jógové cviky působí celistvě a uvádějí tělo, mysl, vědomí i duši do rovnováhy. Sám název Jóga v dnešním životě ukazuje, že tento systém není omezen pouze na určitý aspekt bytí, nýbrž že se může a má využívat v „denním životě“, tedy v našich všedních dnech.

 

Cvičení Jógy probíhá v Centru zdraví Gnoze pravidelně každou středu od 16:00 do 17:30hod. Cena jedné lekce je 70,- Kč. Cvičením Jógy Vás povede lektorka Dana Houfová. Více informací o lekcích Jógy v dnešním životě, případně možnost objednat se, můžete na tel.: 415 655 813 nebo na www.gnoze.eu.

 Otevřeno

Po - pá

11:00 - 17:00 hodin

Sobota - vyjímečně viz facebook

Neděle - zavřeno

 Pornájem XXL Louny

 

 GNOZE

 

   Zboží v recepci

 

 

Zásilkovna

 

PPL Parcel shop

Možnost pronájmu

 

Křemelina

 

 

Dárkový poukaz

 
VideoMasáže na termolehátku -
princip akupresury

 
facebook

 

články...

 

výstavy

 Víte co vše v recepci centra zakoupíte?

Dárkové zboží, balíčky.. 586x
Green potraviny 225x
Sirupy, čaje, kávu 248x
Tuhé šampóny a ručně výráběná mýdla 207x
Dárkové čokolády, sušenky 218x
Vína ze sklepů Chomutov VINECO 240x
Domácí produkty, med, okurky,... 236x
Parfémy YODEYMA 281x
Sledujte nás na Facebooku 229x
code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011