Reiki

Centrum zdraví GNOZE Vás srdečně zve na povídání s názvem Reiki večer, Mistra Reiki Jiřiny Kloučkové. Na tuto akci jsou zváni všichni - i Ti, kteří s touto energií již pracují. Nabízí se Vám možnost setkat se s lidmi, kteří mají v této oblasti již praxi i zkušenosti a máte možnost najít zde nové známé i přátele. Reiki večer je vzájemné setkání se spoustou nových informací a otázek.

 

Reiki večer se koná ve čtvrtek 21. března 2013 od 18:00h.

 

Alternativní léčebný systém Reiki

 

Slovo Reiki je složené ze dvou Japonských slov: Rei - vesmír, universum a Ki - energie. Tuto energii nazývají jiná stará učení různě. Jogíni jí říkají Prána, starodávná čínská učení ji nazývají Čchi, dávná Japonská vědění jí nazývají  Ki, atd. V poslední době se u nás dost hovoří o tradiční čínské medicíně. Také se dost hovoří o Ajurvédě – tradiční indické medicíně (ajurvéda je považována jako vůbec nejstarší dochovaný medicínský systém). Tito lékaři znali energetický systém člověka – čakry, meridiány, auru. Věděli (viděli), jak energie proudí, uměli odstraňovat překážky na energetických drahách (meridiánech) a tím pomáhat uzdravovat. Naši dávní předkové s touto energií uměli pracovat, uměli ji využívat a pomocí ní pomáhali i léčit. Bohužel toto umění bylo postupem času a s vývojem chemických léků potlačeno a téměř zapomenuto.

 

Novější historie tohoto systému začíná v Japonsku koncem 19. století. Tehdy křesťanský kněží, Dr. Mikao Usui dostal od svého žáka otázku: „Je známo, že Ježíš léčil přikládáním rukou, ale „Co“ těma rukama dělal, že probíhalo léčení?  Pan Usui si dal jako životní cíl na tuto otázku najít odpověď. Cestoval po světě, studoval, navštívil i staré chrámy v Tibetu, meditoval a odpověď našel právě v podobě systému Reiki tak, jak jej známe dnes. Po celý zbytek života pracoval s Reiki, založil kliniky, kde se léčilo jenom pomocí tohoto systému, a samozřejmě učil své následovníky. Po druhé světové válce se tento systém díky paní Hawayo Takatě rozšířil do celého světa.   

 

Dnes již z výzkumů kvantové fyziky víme, že vše je tvořeno energií. Hmota = energie. Tedy každý kámen, rostlina i živočišné tělo je tvořeno energií. Existují přístroje, které dokáží měřit a vyfotit auru, najít meridiány a zprůchodnit místa, kde energie neproudí. Obnovením toku energie dochází k celkovému ozdravění těla, zlepšení nálady a k úlevě.

Pomocí Reiki poznáte sami svůj vlastní energetický systém. Naučíte se ho procítit a vnímat. Energetický systém je nedílnou součástí našeho těla! Není možné jej přehlížet a dělat, že neexistuje!

 

 Samu energii Reiki můžete využít ve všech oblastech svého života. Bezkonkurenčně funguje při různých únavách, umí tlumit bolest. Různá zranění i pooperační rány se pomocí Reiki hojí rychleji a s menším množstvím komplikací. Při terapii Reiki se znatelně odbourávají stresy. Pokud si dopřáváte masáže, poznáte, který masér pracuje pomocí Reiki a který ne. Dnes již cca 60% masérů s tímto systémem pracuje.Známe tvrzení, že 98% nemocí je z psychiky. Vlastností energie Reiki je to, že nejenom působí na problém, který my vnímáme, ale působí i na jeho příčinu. Umí harmonizovat tělo i ducha a tím značně pomáhá ke zlepšení zdravotního stavu.

 

Díky tomuto učení rozvíjíme svoji osobnost. Je to alternativní způsob pomoci sám sobě i svým bližním zkvalitnit svůj život, najít znovu úctu, lásku a respekt k sobě samým i ke svému okolí. Reiki lze užít kdykoliv, kdekoliv, pro cokoliv, za všech podmínek a ve všech situacích. Jedná se o univerzální systém, který posiluje všechny fyzické, duchovní, emocionální i duševní aspekty. Díky tomu neřeší jen vnější projevy nemoci, ale jde přímo na příčinu.

 

Slova autorky: „Osobně jsem se setkala se šamanem Nicholasem z Peru. Pochází z jedné z posledních komunit, která žije vysoko v horách a s naším světem se nestýká. On je první a zatím jediný z nich, kdo má školské vzdělání a živí sebe i svoji komunitu tím, že přednáší různě na sympoziích a na školách o principech šamanismu. I toto učení je postavené na životadárné energii a práce s ní.“

 

Reiki je cesta, na kterou Vás zvu. Cesta, která změnila již mnoha lidem život k lepšímu a spokojenějšímu.

                                                                                              Mistr Reiki Jiřina Kloučková

 Otevřeno

Po - pá

11:00 - 17:00 hodin

Sobota - vyjímečně viz facebook

Neděle - zavřeno

 Pornájem XXL Louny

 

 GNOZE

 

   Zboží v recepci

 

 

Zásilkovna

 

PPL Parcel shop

Možnost pronájmu

 

Křemelina

 

 

Dárkový poukaz

 
VideoMasáže na termolehátku -
princip akupresury

 
facebook

 

články...

 

výstavy

 Víte co vše v recepci centra zakoupíte?

Dárkové zboží, balíčky.. 586x
Green potraviny 225x
Sirupy, čaje, kávu 248x
Tuhé šampóny a ručně výráběná mýdla 207x
Dárkové čokolády, sušenky 218x
Vína ze sklepů Chomutov VINECO 240x
Domácí produkty, med, okurky,... 236x
Parfémy YODEYMA 281x
Sledujte nás na Facebooku 229x
code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011