Táňa Fischerová

 

Táňa Fischerová - herečka, politička a spisovatelka.

 

Láska nevládne, láska tvoří aneb : Hledání cest k proměně společnosti  - je název knihy, kterou paní Táňa Fischerová spolu s panem Radomilem Hradilem napsala a v roce 2012 vydala. Je zpracována ve formě rozhovoru, tedy dialogu, který je prazákladem demokratické společnosti již od časů starého Řecka. Na základě konkrétních postojů rozebírá současnou politickou scénu a všechny složky společnosti a hledá řešení.

 

Paní Táňa Fischerová se celý život věnuje obraně všech slabých, menšin i přírody a angažuje se ve věcech veřejných. Toto směřování umocnilo narození jejího syna Kryštofa, který přišel na svět postižený mentálně i fyzicky. V době, kdy nemohla pracovat umělecky, začala psát. Vyšly jí dvě sbírky povídek Lydiiny dveře a Bílý den, jejichž hrdinou je převážně její syn. V 80. letech natočila několik filmů a vrátila se i k divadelní práci.

Po roce 1989 se začala angažovat v různých občanských sdruženích a nadacích, které se zaměřují na lidi s postižením, ekologii nebo ochranu památek. Zúčastnila se také akcí na obranu veřejnosti proti politické manipulaci, například v televizní krizi roku 2000.V období 2002-2006 působila v parlamentu ČR. Na konci svého působení pak se svými spolupracovnicemi založila politické hnutí s názvem - Klíčové hnutí. S Martou Kubišovou a Janem Kačerem uvádí televizní Adventní koncerty.

Úryvky z knihy „Láska nevládne, láska tvoří „:                                                                                                            Všeobecné znechucení politikou je čím dál více patrné. Lidé mají plné zuby korupce a „tunelů“, arogance moci. A to nejen u nás, ale i v mnoha jiných zemích. Roste odpor lidí proti vládám, proti státu a vlastně proti stávajícímu systému, stejně tak ovšem roste tlak vlád a států, systému na občany. A vzhledem k tomu, že tento tlak nadále poroste – vlády tomu eufemisticky říkají „reformy“ či „úsporná opatření“ a netají se tím, že bez ohledu na názory občanů chtějí ještě přitvrdit – dá se očekávat, že poroste i odpor občanů.                            Změna je nutná. Je však zbytečná, nebude-li se opírat o poznání. Nahradit pouze politiky nebo politické strany jinými a nezměnit přitom od základu celý systém, je marné snažení, které nemůže vést ke kýženému cíli. Uzdravení sociálního organismu musí spočívat právě v takové zásadní proměně, transformaci, a tato proměna musí být vedena představou toho, co je zdravé.                                                                                                                                    Přáli bychom si, aby se naše snění o lepší budoucnosti na nových základech  začalo postupně naplňovat. Stačí málo. Rozhodnout se a jít po této cestě.  

Více informací o práci a současných aktivitách paní Táni Fischerové naleznete na webu : http://prezidentkatf.cz/ 

    Motto „Láska nevládne, láska tvoří a to je víc.“            J. W. Goethe

    

 Otevřeno

Po - pá

11:00 - 17:00 hodin

Sobota - vyjímečně viz facebook

Neděle - zavřeno

 Pornájem XXL Louny

 

 GNOZE

 

   Zboží v recepci

 

 

Zásilkovna

 

PPL Parcel shop

Možnost pronájmu

 

Křemelina

 

 

Dárkový poukaz

 
VideoMasáže na termolehátku -
princip akupresury

 
facebook

 

články...

 

výstavy

 Víte co vše v recepci centra zakoupíte?

Dárkové zboží, balíčky.. 586x
Green potraviny 225x
Sirupy, čaje, kávu 248x
Tuhé šampóny a ručně výráběná mýdla 207x
Dárkové čokolády, sušenky 218x
Vína ze sklepů Chomutov VINECO 240x
Domácí produkty, med, okurky,... 236x
Parfémy YODEYMA 281x
Sledujte nás na Facebooku 229x
code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011